Zielona Szkoła 8a

Klasa 8 A w dniach 28 maj – 1 czerwiec uczestniczyła w pięciodniowej Zielonej Szkole.

Celem naszej podróży była Mierzeja Wiślana i Trójmiasto.

Pierwszym punktem wycieczki była chwila refleksji i zadumy nad bolesną i trudną historią która rozegrała się na tych terenach w czasach II Wojny Światowej. Odwiedziliśmy Były Niemiecki -Nazistowski Obóz Zagłady w Sztutowie. Uczniowie zachowali się z godnością i szacunkiem w miejscu uświęconym krwią pomordowanych za co zostali pochwaleni przez przewodnika.

Dzień 2 to zwiedzanie Gdańska i wizyta w Europejskim Centrum Solidarności, gdzie uczniowie zgłębili historię naszej walki o wolność w czasach komunistycznych. Każdy zrozumiał czym jest słowo solidarność i jak aktualne pozostaje w obliczu tragedii która ma miejsce na Ukrainie.

Dzień 3 upłynął  nam pod znakiem beztroskiego relaksu nad Bałtykiem. Był rejs statkiem po Mierzeji Wiślanej. Nie obyło się bez „morsowania” i sesji zdjęciowej na tle zachodzącego słońca.

Dzień 4 To wizyta w Gdyni i Sopocie gdzie odwiedziliśmy słynne MOLO i Oceanarium gdzie uczniowie odbyli warsztaty z Fauny i Flory Bałtyku.

Dzień 5 To powrót do czasów średniowiecza i wizyta w zamku krzyżackim w Malborku. Z racji dnia dziecka nie obyło się bez słodkiego upominku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności
Ostatnie wydarzenia z życia szkoły.
Sprawdź
Aktualności
View All
Informacje kontaktowe
  • Ul. Gwintowa 3 00–704 Warszawa
  • 22 8412876
  • sekretariat.szkolywarszawa@pijarzy.pl