WYCIECZKA KLASY 4A, 4B I 4C DO POMIECHÓWKA

wycieczka do pomiechówka

29 września 2021 r. odbyła się wycieczka klas 4 do Pomiechówka. Wyruszyliśmy spod szkoły o godz. 8.30. Po przyjeździe na miejsce Pani przewodnik wprowadziła nas do Parku Przyrodniczo – Edukacyjnego Doliny Wkry.

Pierwszym punktem wycieczki był spacer w koronach drzew. Przechadzając się kładką czytaliśmy zamieszczone na tabliczkach informacje o ptakach tam zamieszkujących, ich gniazdach, dziuplach. Podczas spaceru podziwialiśmy również siedzące na gałęziach modele ptaków, które były naturalnej wielkości.

Kolejnym punktem spotkania były warsztaty, na których robiliśmy lampiony wykorzystując zebrane po drodze liście. Pani przewodnik podzieliła nas na dwie grupy. Jedna z grup udała się na warsztaty wraz z Panią, natomiast druga grupa z opiekunami spacerowała leśnymi alejkami. Później była zmiana.

Na ścieżce znaleźliśmy wiele atrakcji. Były to: łąka motyli z trójwymiarowymi rzeźbami odzwierciedlającymi motyle i ważki; strumień wodny z przestawkami, pompą, śrubą Archimedesa i korytkami; labirynt obrazujący życie zwierząt kopiących nory; wiklinowe rzeźby zwierząt – dzików, jeleni, sarenek, zajączków, lisów, bobrów i innych ssaków bytujących na terenie gminy oraz wiklinowe żeremia bobrów i gniazda bocianie.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski, chleb oraz pianki. O godzinie 15.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły.

Ewa Grodzicka

Comments are closed.
Aktualności
Ostatnie wydarzenia z życia szkoły.
Sprawdź
Informacje kontaktowe
  • Ul. Gwintowa 3 00–704 Warszawa
  • 22 8412876
  • sekretariat.szkolywarszawa@pijarzy.pl