Wycieczka do Zamku Książąt Mazowieckich- klasy 2c i 2d

13 czerwca, klasy 2cd wraz z wychowawczyniami udały się do Zamku w Czersku. W tym malowniczym miejscu, niedaleko od Warszawy, na wysokiej wiślanej skarpie, wznosi się średniowieczny, gotycki zamek Książąt Mazowieckich z przełomu XIV I XV wieku. 
Trzy wieże, Komnata Kasztelan, stare mury pozwoliły uczniom przenieść się na chwilę do dawnych dziejów. Na początku przywitał nas tutejszy przewodnik. Opowiedział m.in. o dziejach zamku i jego dawnych mieszkańcach. Potem uczniowie mieli okazję zobaczyć też zamkowe więzienie, miejsce, gdzie zaciągano więźniów tzw. gąsiorek i poznać tajniki władania mieczem. Następnie grupa weszła na jedną z zamkowych wież, aby dowiedzieć się między innymi, jakie budynki znajdowały się dawniej w obrębie murów. Dodatkowo, przewodnik przybliżył nam legendę o zaginionych perłach i duchu królowej Bony nawiedzającym ruiny czerskiego zamku. 
Uczniowie, podzieleni na grupy, w grze terenowej, mieli za zadanie odnaleźć zgubione perły królowej. Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowe medale.
To był bardzo udany dzień, pełen historycznej wiedzy i ciekawych opowieści, połączonych z zabawą i ruchem na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności
Ostatnie wydarzenia z życia szkoły.
Sprawdź
Informacje kontaktowe
  • Ul. Gwintowa 3 00–704 Warszawa
  • 22 8412876
  • sekretariat.szkolywarszawa@pijarzy.pl