Warszawski Tytan Wioslarski

warszawski tytan

22.09 2021 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Mokotów przy ul. Niegocińskiej 2a odbyły się jesienne, mokotowskie eliminacje Warszawskiego Tytana Wioślarskiego na ergometrach wioślarskich. W rywalizacji tej wzięła udział kilkunastoosobowa reprezentacja naszej szkoły.  Przed zawodami wszyscy zawodnicy uczestniczyli we wspólnej rozgrzewce, którą przeprowadziła Joanna Dorociak, srebrna medalistka Mistrzostw Europy w Wioślarstwie z  2016 roku a obecnie maratonka. Później zawodnicy mogli pojeździć na ergometrach wioślarskich, aby przygotować się do startu.

Nasi zawodnicy walczyli dzielnie i zajęli kilka miejsc na podium i tuż za nim. Serdecznie gratulujemy!!! Pierwsza siódemka zawodników z każdej kategorii wiekowej awansowała do finałów Warszawskiego Tytana Wioślarskiego.  12 naszych uczniów zapewniło sobie start w  tych zawodach, które odbędą się w grudniu. Jeśli sytuacja pandemiczna na to nie pozwoli, zawody zostaną przeniesione na wiosnę.
W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła 3 miejsce!

W wyścigu nauczycieli udział wziął wychowawca świetlicy, p. Ireneusz Wiącek.
Na zawodach panowała wspaniała atmosfera, emocja były ogromne i wysoki poziom rywalizacji.

Najlepszymi Tytanami Mokotowa zostali zostali nasi zawodnicy: Julia z klasy 8a oraz Wojtek z klasy 8b. Oboje z bardzo dobrymi wynikami powyżej 400 m na 1’30’’ trwania wyścigu.

Mokotowską rywalizację na ergometrach wioślarskich uświetnili swoją obecnością, jak również dopingiem i pomocą zawodnikom, wioślarscy  olimpijczycy z  warszawskiego klubu WTW. Obecna była Maria Wierzbowska, srebrna medalistka mistrzostw świata i olimpijka z Rio, Marcin Brzeziński, mistrz świata z 2019 roku, startował na igrzyskach w Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro.

Serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy powodzenia w finale Wioślarskiego Tytana Warszawy!!!

Comments are closed.
Aktualności
Ostatnie wydarzenia z życia szkoły.
Sprawdź
Aktualności
View All
Informacje kontaktowe
  • Ul. Gwintowa 3 00–704 Warszawa
  • 22 8412876
  • sekretariat.szkolywarszawa@pijarzy.pl