Rekolekcje Wielkopostne

Nasza szkoła rozpoczęła Wielki Post od rekolekcji wielkopostnych, które trwały od środy popielcowej (2.03.2022 r.) do piątku (4.03.2022 r.). Rekolekcje poprowadził o. Mariusz Kożuchowski SP. Tematem rozważań były słowa Maryi skierowane do sług na weselu w Kanie Galilejskiej: „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie”. 

Rekolekcje były podzielone na dwie części, jedna odbywała się w kościele, a druga w szkole. W czasie rekolekcji uczestniczyliśmy w Eucharystii, katechezie, sakramencie pokuty i pojednania. Ojciec Mariusz wraz z uczniami próbował odpowiedzieć w czasie tych dni na pytania: Jak odnaleźć Boga? Co to znaczy słuchać Boga? I jak możemy umiłować Boga? Rekolekcjonista wskazał też modlitwę, post i jałmużnę jako drogę, która w Wielkim Poście ma  nas jeszcze  bardziej zbliżyć do Boga i drugiego człowieka.

Dalsza część rekolekcji odbywała się w szkole, każda klasa w swojej sali, gdzie uczniowie oglądali przygotowany przez ojca rekolekcjonistę filmik i wykonywali pracę, która polegała na refleksji i odpowiedzi na przygotowane pytania dotyczące między innymi naszych postanowień wielkopostnych, naszego uczestnictwa w Mszy świętej czy naszego wyobrażenia sobie raju.

W tych dniach nie zapominaliśmy w modlitwie o naszych sąsiadach z Ukrainy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności
Ostatnie wydarzenia z życia szkoły.
Sprawdź
Aktualności
View All
Informacje kontaktowe
  • Ul. Gwintowa 3 00–704 Warszawa
  • 22 8412876
  • sekretariat.szkolywarszawa@pijarzy.pl