Łazienki Królewskie wycieczka klasy 5a

Jedyne miejsce, o którym można powiedzieć, że jest sercem nie tylko Warszawy, ale także Polski, to Łazienki Królewskie

W czerwcu 2022 roku klasa 5a odwiedziła Łazienki Królewskie.

 Zbiórkę mieliśmy o godzinie 9.00 przy Belwederze. Wspaniała pani przewodnik przedstawiła nam plan naszego spaceru. Dzięki Jej opowieściom mieliśmy okazję przenieść się w czasy króla Stanisłwa Augusta.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od oglądania pomników: F. Chopina i H. Sienkiewicza. Następnie udaliśmy się  do pięknego wnętrza Starej Oranżerii, w której znajduje się Królewska Galeria Rzeźby, Galeria Rzeźby Polskiej i Teatr Królewski, jeden z nielicznych w Europie oryginalnych XVIII – wiecznych teatrów dworskich. Kolejną atrakcją był Biały Domek z królewską Galerią Grafiki oraz pierwszymi w Polsce groteskami. Spacerując po parku, sfotografowaliśmy królewskie pawie.

W czasie przerwy kupiliśmy lody i gofry w kawiarni. Zobaczyliśmy słynny Pałac na wyspie. Około godziny 11.00 doszliśmy do Amfiteatru. Tu zjedliśmy kanapki. Na koniec wycieczki udaliśmy się na spacer śladami wiewiórek i pawi królewskich. Widzieliśmy wtedy Wielką Oficynę i Pałac Myślewicki. Udało się nam również pobawić na placu zabaw.

Wróciliśmy  do szkoły bardzo zadowoleni.

Polecamy, byście odwiedzili, to wspaniałe miejsce. Muzeum Łazienki Królewskie, nazywane najszczęśliwszym miejscem w Warszawie, to letnia rezydencja króla Stanisława Augusta. Tworzą ją klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody. W czasie spaceru  można posłuchać nie tylko śpiewu ptaków, ale również Koncertów Chopinowskich w wykonaniu najznakomitszych polskich   i zagranicznych pianistów.

Franciszek Świderski, kl. 5a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności
Ostatnie wydarzenia z życia szkoły.
Sprawdź
Aktualności
View All
Informacje kontaktowe
  • Ul. Gwintowa 3 00–704 Warszawa
  • 22 8412876
  • sekretariat.szkolywarszawa@pijarzy.pl