Atrakcje w klasie 2d

Dnia 29.05.24 r., klasa wybrała się do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, przy ulicy Chełmskiej 21 w Warszawie, na warsztaty z kostiumografii. Uczniowie mogli posłuchać tu o różnego rodzaju strojach w filmach czy teatrze, obejrzeć wybrane ubiory na ekranie, a także samemu zaprojektować strój… warzywa. Inspiracją do tego zadania był wiersz Juliana Tuwima “Warzywa”. Dzieci z wielką chęcią podjęły się wyzwania i stworzyły w parach bardzo nowoczesne, pomysłowe i niezwykle barwne projekty.
W mijającym tygodniu z kolei, uczniowie, z okazji Dnia Dziecka, odwiedzili Manufakturę Czekolady w centrum Warszawy. Poznali dokładnie historię tworzenia czekolady “Od ziarna do tabliczki”, obejrzeli na żywo owoc kakaowca i spróbowali czekolady pitnej. Natomiast, najbardziej podobało się uczniom własnoręczne ozdabianie swojej osobistej tabliczki czekolady, którą potem zabrali do domu. Do tego zadania użyli różnego rodzaju dodatków: migdałów, truskawek, malin, jabłek, żurawiny czy nawet paluszków. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci jako słodka chwila przyjemności.
Następnego dnia, w naszej szkole pojawił się nietypowy gość – czarna suczka Lara, rasy labrador wraz ze swoją opiekunką. Lara, czujnym okiem obserwowała zajęcia, na których dzieci dowiedziały się m.in. o tym, jak dbać o zwierzęta domowe, jak zachowywać się u weterynarza czy w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo swojemu pupilowi. Na koniec zajęć, nadszedł najbardziej wyczekiwany moment pobawienia się z Larą, poproszenia jej o podanie łapy czy pogłaskania. Zwierzę wytrwale i spokojnie dało się wszystkim uczniom pomiziać i przytulić :), co zaowocowało dużą dawką śmiechu i radości.
To były bardzo ciekawe i wesołe inicjatywy, zwiastujące dodatkowo zbliżający się wielkimi krokami cudowny czas wakacji!
Wychowawca klasy 2d – Aleksandra Żelazowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności
Ostatnie wydarzenia z życia szkoły.
Sprawdź
Aktualności
View All
Informacje kontaktowe
  • Ul. Gwintowa 3 00–704 Warszawa
  • 22 8412876
  • sekretariat.szkolywarszawa@pijarzy.pl